GKS Gryf Gryfów Śląski - strona oficjalna

• Witamy na oficjalnej stronie klubu GKS Gryf Gryfów Śląski
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Sparta Rudna - GKS Gryf Gryfów Śląski 3:1
  • Górnik Złotoryja - Lotnik Jeżów Sudecki 3:1
  • Sparta Grębocice - Stal Chocianów 1:1
  • Apis Jędrzychowice - Leśnik Osiecznica 1:0
  • Karkonosze Jelenia Góra - Konfeks Legnica 1:1
  • Chrobry II Głogów - Mewa Kunice 3:3
  • KS Legnickie Pole - Kuźnia Jawor 0:4
  • Orkan Szczedrzykowice - Orla Wąsosz 3:0
  • Odra Ścinawa - Prochowiczanka Prochowice 2:0

pon.

Włókniarz Chełmsko Śląskie 2:4 (2:2) GKS Gryf Gryfów Śląski
Ładowanie...

Stats4U

Zamglona Warta w szponach "Ptaszka"

• autor: andresIniesta13, 2018-11-12 11:36

W przedostatniej kolejce jeleniogórskiej okręgówki gryfowianie udali się na mecz do Warty Bolesławieckiej. Miejscowy GKS ukarany 5 walkowerami znajduje się w dolnym rejonie tabeli. Jednak mecz z wiceliderem okręgówki pokazał, że jest to jedna z najlepszych ekip w rozgrywkach. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych spotkanie nie zawiodło koneserów lokalnej piłki, a Gryf zwyciężył 2:1 zapewniając sobie tym samym pewne wicemistrzostwo rundy jesiennej na kolejkę przed końcem rozgrywek.

Pierwszy kwadrans spotkania przypominał partię szachów. Jedni i drudzy sondowali na co stać rywala oraz jaką taktykę zastosować, aby wywalczyć 3 punkty. Gryf radził sobie z wysokim pressingiem gospodarzy płynnie przechodząc w piłką pod ich bramkę, a w linii obrony po raz kolejny dzielił i rządził niezawodny duet stoperów Cieślak-Romanowski. W 20 minucie jedna z szybkich akcji "żółto-niebieskich" przyniosła efekt. Przed polem karnym znalazł się Tyszkowski, który wyłożył futbolówkę Ptaszkowskiemu, a ten mierzonym strzałem po ziemi wyprowadził Gryfa na prowadzenie. Podrażnieni gospodarze szybko mogli odrobić straty. Najpierw z 10 metrów przestrzelił napastnik Warty, a chwilę później piłkę uderzoną po rzucie różnym z linii bramkowej wybił Marzec. Napór byłego IV ligowca był wodą na młyn dla kontrataków gryfowian. Po jednej z takich akcji przed okazją na strzelenie gola stanął Tyszkowski, obsłużony idealnym podaniem od Roskowińskiego, lecz pewnie interweniował bramkarz gospodarzy. Na 5 minut przed końcem Gryf dopiął swego. Po raz kolejny przytomnością umysłu wykazał się "Tycho" odgrywając futbolówkę do wbiegającego partnera, którym był Ptaszkowski. "Ptaszek" wleciał w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał interweniującego golkipera. 2 bramki Ptaszkowskiego w jednym meczu? Wydawać by się mogło, że taka sytuacja może zdarzyć się tylko 30-ego lutego, jednak tym razem był wyjątek. Prowadzenie 2:0 to bardzo niebezpieczny wynik jak mawiał Czesław Michniewicz. Za ostateczną victorią Gryfa przemawiała pewna statystka, albowiem gdy Ptaszkowski strzela bramkę, to "żółto-niebiescy" zawsze zdobywają komplet punktów.
   Obraz gry nie uległ zmianie w drugiej części spotkania. Gospodarze próbowali przedrzeć się przez defensywę gości oraz gęstą jak mleko mgłę. GKS z Gryfowa stała się natomiast wyprowadzić zabójczy kontratak, który definitywnie zakończyłby emocję w tym spotkaniu. W 60 minucie bliski sukcesu był Marcin Cieślak, który główkował po rzucie rożnym wykonanym przez "Gandiego". Naszemu stoperowi szczęście w ofensywie zdecydowanie nie dopisuje, ponieważ piłka po raz kolejny w tym sezonie wylądowała na poprzeczce. Kilka chwil później niewykorzystana sytuacja zemściła się na przyjezdnych. 20 metrów przed bramką "Królika" faulował Gola. Do rzutu wolnego podszedł Krzysik i uderzeniem przy słupku zdobył gola kontaktowego. 5 minut później mogło być już 2:2. Ponownie ze stałego fragmentu strzelał Krzysik. Król wypluł futbolówkę wprost po nogi zawodnika Warty, ale ten nie trafił do pustej bramki. Gryfowianie cofnęli się do defensywy i przez ostatni kwadrans bronili wyniku, przeprowadzając przy tym jeden groźny kontratak. W sytuacji sam na sam bohaterem Warty został Purta, broniąc strzał Tyszkowskiego. Wynik nie uległ już zmianie i to GKS z Gryfowa Śląskiego mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

GKS Warta Bolesławiecka - Gryf Gryf Gryfów Śl 1:2

Bramki dla Gryfa: 2 x Ptaszkowski po dwóch asystach Tyszkowskiego

GRYF: Król - Tyszkowski, Romanowski, Gola (65 Herdzik), Adamski, Cieślak, Gandurski, Kozań, Marzec, Ptaszkowski, Roskowiński (75 Włodarek)

/Szymek

autor: andreapirlo 2018-11-12 13:33:36

Profil andreapirlo w Futbolowo Po raz kolejny gryfowscy kibice nas nie zawiedli i pojechali na mecz - dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna, tak trzymać :) Pozdrawiamy

autor: ~mks 2018-11-12 19:56:20

avatar Brawo Gryf zostal Woskar na rozkladzie trzeba wygrac i zakonczyc udana jesien powodzenia

autor: ~Ciekawy 2018-11-13 20:29:06

avatar Czy to prawda że w klubie mają być zmiany. Że Badermann rezygnuje i ma być ktoś inny prezesem. I ogólnie zarząd do zmiany??

autor: ~mks 2018-11-13 21:42:03

avatar A dlaczego narazie dobrze to prowadzi razem z zarzadem

autor: ~haha 2018-11-14 13:48:09

avatar to byłoby śmieszne, klub robi wyniki jak nigdy a prezesi odchodzą. dopóki wszystko idzie do przodu trzeba trzymać się razem

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

HALINA I NOEL WOLNY

Sparta RudnaGKS Gryf Gryfów Śląski